«Методичний портал»

Єдина Країна! Единая Страна!

Власні програмні засоби

                                         

 

Я, Ящук Павло, навчаюся у 8 класі Йосипівського НВК "ДНЗ-ЗНЗ І-ІІ ступенів".

  Програмуванням на Delphi 7 займаюся  другий рік.

Ігрова програма «ТЕТРІС 2015»

Опис:
Випадкові геометричні фігурки падають згори в прямокутну склянку шириною 10 і заввишки 20 клітин. У польоті гравець може повертати фігурку і рухати її по горизонталі за допомогою клавіш <Left>/<Down>/<Right>  . Також можна «скидати» фігурку, тобто прискорювати її падіння, коли вже вирішено, куди фігурка повинна впасти клавшою <Space>. Клавіша <Pause>  робить паузу в грі ( потрібно натиснути ще раз для відновлення гри)
Фігурка летить, поки не наткнеться на іншу фігурку або на дно склянки. Якщо при цьому заповнився горизонтальний ряд з 10 клітин, він пропадає і усе, що вище його, опускається на 1 клітину. Темп гри поступово збільшується. Назва гри походить від кількості клітин, з яких складається кожна фігура. Гра закінчується, коли нова фігурка не може поміститися в склянку. Гравець отримує очки за кожну фігурку, тому його завдання — заповнювати ряди, не заповнюючи саму склянку як можна довше, щоб таким чином отримати якомога більше очок.


Швидкість збільшується по кількості набору очків:
300   - 2 швидкість
1000  - 3 швидкість
3000  - 4 швидкість
10000 - 5 швидкість


Гарячi клавiшi:
F2 – нова гра
<Left>/<Down>/<Right> - Переміщення фігури
<Up> - Поворот фігури
<Space> - Падіння  фігури
<Pause> - Пауза (натисніть ще раз для відновлення гри)


«Відгадай слово»

 

Програма «Відгадай слово»  була створенна з метою поліпшення зорової пам'яті у дітей та розвитку їх спостережливості при відгадуванні слів, у яких  букви переставлені за порядком їх написання.Крім ігрової діяльності, програму можна використати на уроках української мови при вивченні теми: «Лексичне значення слова».

  Завдяки зручному інтерфейсу, який не вимагає значних знань у володінні компютером та хорошій графіці, програма не несе додаткового навантаження на  зір дитини, що дає значну перевагу в роботі з  програмою. В словник - ( Dictionary.txt ) можна добавляти свої цікаві слова.

  Сама програма є досить простою за своїм алгоритмом, але й досить цікавою в опрацюванні, яка здатна захопити  учнів різного віку - від  початкових класів до дітей старшого віку.

 

Тест «Будова та функції рослин»

 

Контролююча програма Тест «Будова та функції рослин» створена для перевірки знань з біології учнів 7 класу по темі: «Будова та функції рослин».

 

Блокнотик

 

Програма Блокнотик є зручним засобом для роботи з короткими текстовими файлами.

1)     Добавлена функція зміни фону поля (за бажанням користувача) .

2)     Наявна функція зміни кольору шрифту.

3)     Можна завантажити в ліве поле програми картинку у форматі bmp. Jpeg. Jpg. Ico. Emf.wmf. та зберегти її на комп`ютері.

 

«Склонение глаголов»

 

Програма «Склонение глаголов» була створена для потреб нашої школи, адже учні 5-9 класів навчаються за програмою для шкіл з російською мовою навчання. Досліджуючи навчальні програмні засоби, наявні в комп`ютерному класі нашої школи, я не знайшо жодної для використання на уроках російської мови. Тому і було вирішено створити хоч один програмний засіб з цього предмету. Так, на уроках з російської мови, при вивченні теми «Склонение глаголов», в учнів з`явився вневеличкий помічник у вигляді програми, яка допоможе їм не припуститися помилок при «склонении глаголов».

 

«Видалення файлів»

 

За допомогою системної програми «Видалення файлів» можна зменшити кількість непотрібних файлів на жорсткому диску, що дасть змогу звільнити на ньому місце та створити умови, за яких комп'ютер працюватиме швидше.  Програма видаляє тимчасові файли, файли, пов'язані з обліковим записом користувача. За допомогою програми «Видалення файлів» можна також видалити всі файли на комп'ютері.

 

«Інформація дисків»

Системна програма «Інформація дисків» призначена для отримання докладної інформації про диски комп'ютера. Відмітні можливості програми: визначає всі жорсткі і знімні диски комп'ютера, визначає доступне і зайняте місце на диску, кількість секторів на кластер і розмір сектора, визначає тип диска (знімний диск, жорсткий диск, CD-ROM і т.д.)

 

«Плеєр МР-3»

Програма  «Плеєр МР-3»  проста, невелика  і  зручна  у  використанні  програма - програвач  аудіофайлів  у  форматі  mpeg 3 Layer (mp3), яка  дає  можливість  користувачу  бачити  інформацію  про  трек, назва  треку,  артист, альбом,  рік, жанр, коментар.

 

«Тест «Пори року»

Контролююча програма «Тест «Пори року» створена для перевірки знань молодших школярів про пори року. Вже з молодшого шкільного віку потрібно налаштовувати дітей до проведення тестування на комп'ютері, адже сучасні тенденції реформування освіти спонукають до використання сучасних засобів вимірювання результатів навчання.

 

«Парні числа»

  Програма «Парні числа»  була створенна з метою поліпшення зорової пам'яті у дітей та розвитку їх спостережливості.

  Завдяки зручному інтерфейсу, який не вимагає значних знань у володінні компютером та хорошій графіці, програма не несе додаткового навантаження на  зір дитини, що дає значну перевагу в роботі з  програмою.

  Сама програма є досить простою за своїм алгоритмом, але й досить цікавою

в опрацюванні,яка здатна захопити  учнів різного віку - від дошкільнат до дітей старших класів

 

«Тест пам'яті»

Програма «Тест пам'яті» призначена для  для тренування зорової пам'яті - за 2 секунди потрібно запам'ятати п'ятицифрове число і потім відтворити його, набравши у відповідне діалогове вікно з цифрової клавіатури та натиснути Enter.

«База даних школи»

 

Програма «База даних школи» призначена для зберігання інформації про вчителів, учнів, техперсоналу. Зручна в користуванні. Дозволяє відкривати дані в Excel, що є зручним для друку списків.Полегшує пошук інформації про вчителів, учнів, техперсоналу для адміністрації школи.

 

«Тест для перевірки концентрації уваги»

Вирішальне значення для результатів будь-якої праці має здатність концентрувати увагу. Дитина, яка вміє уважно слухати вчителя в школі, легше засвоює матеріал і витрачає менше часу для виконання домашніх завдань. Завдяки цьому має більше часу на відпочинок і розваги.

Спостереження за іграми і роботою дитини може дати батькам багатющий матеріал для того, щоб оцінити рівень здатності своєї дитини до зосередженості і уважності. Якщо батьки приходять до висновку, що увага у дитини розвинена слабко, необхідно терміново починати тренування, постійно займаючись формуванням у неї спостережливості та уваги.

З метою перевірки концентрації уваги дитини було створено програму «Тест для перевірки концентрації уваги»

  Завдяки зручному інтерфейсу, який не вимагає значних знань у володінні компютером та хорошій графіці, програма не несе додаткового навантаження на  зір дитини, що дає значну перевагу в роботі з  програмою.

  Сама програма є досить простою за своїм алгоритмом, але й досить цікавою в опрацюванні, яка здатна захопити  учнів різного віку - від  початкових класів до дітей старшого віку.

Гарячі клавіші:  Ctrl+N – розпочати знову; Ctrl+W – вихід.

 

Погода в Україні Союз образовательных сайтов
Rambler's Top100
Купи iPhone 2011 год за 350 грн.
Сайт участвует в Союзе образовательных сайтов
Статистика запросов